birgün

13° AÇIK

YAŞAM 03.06.2021 13:52

İBB'den kedili İstanbulkart paylaşımı: 'Oğlum müsaade et'

İBB, bir kedinin turnikenin üzerine yattığı ve kartını okutup geçmek isteyen yurttaşın bu nedenle başka bir geçiş noktasına yöneldiği görüntüyü paylaştı.

İBB'den kedili İstanbulkart paylaşımı: 'Oğlum müsaade et'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bir kedinin turnikenin üzerine yattığı ve kartını okutup geçmek isteyen yurttaşın bu nedenle başka bir geçiş noktasına yöneldiği görüntüyü paylaştı.

İBB'nin resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntüde, bir kedinin turnikenin üzerinde yattığı görülüyor.

Kartını okutup geçmek isteyen yurttaş, gülerek "Oğlum müsaade et lan. Tamam hadi geçmiyorum" dedikten sonra başka bir turnikeye yöneliyor.

İBB, bu görüntüleri "İstanbulKart; vapurda, metroda, otobüste, tramvayda, Halk Bakkal dahil her yerde geçiyor... bazen" notuyla paylaştı.

Paylaşımın sonunda kedi emojisi kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol