birgün

24° AZ BULUTLU

İBB, Mansur’la yolları ayırdı

KÜLTÜR SANAT 29.11.2021 09:33
İBB, Mansur’la yolları ayırdı
Abone Ol google-news

Işıl ÇALIŞKAN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur ile yönetsel fikir ayrılıkları nedeniyle yollarını ayırma kararı aldığını duyurdu.


Cem Mansur, BirGün’e yaptığı açıklamada çok ani bir şekilde görevden alındığını belirterek şu açıklamayı yaptı: “Cuma akşamı gece geç saatte İBB’den bir müdür bana “Size bir yazı tebliğ etmek istiyorum” dedi. Hiçbir idari ilişkimiz olmayan biri olduğu için “Ben sizden imza karşılığı bir tebligat alamam” dedim. Bu sefer cumartesi günü cep telefonuyla fotoğrafını çekip mailime göndermişler. Bu sabah da basın açıklaması yayımladılar. Aceleleri var belli ki. Yangından mal kaçırır gibi yapıldı. Bu da İmamoğlu’nun bilgisi olup olmadığı sorusunu gündeme getiriyor. Ekrem İmamoğlu 3 hafta kadar önceki son görüşmemde birlikte çalışmamızla ilgili aldığım mesaj tam tersi yönündeydi. Olayın aslını öğrenmeden basına detaylı bir açıklama yapmayacağım.”

Kulislerde CRR Sanat Yönetmenliği’ne İstanbul DOB şefi Murat Cem Orhan’ın getirileceği yönünde söylentiler bulunuyor. İBB, öte yandan Türkiye’nin klasik müzik için tasarlanmış ilk konser salonu CRR, müziğin her türünden yetenekli ve tanınmış isimleri ağırlamaya yılın son ayında da devam edeceğini duyurdu. 19 konserin gerçekleştirileceği aralık ayında klasik müzikten çocuk operasına, cazdan Türk Sanat Müziğine en özel repertuvarlar CRR’de sahneleneceğini duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol