birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 02.08.2021 16:51

İBB yangın bölgelerine veteriner ve mama gönderiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), orman yangınlarından etkilenen hayvanlar için bölgeye veteriner, hayvan yemi ve tıbbi malzeme gönderiyor.

İBB yangın bölgelerine veteriner ve mama gönderiyor


İBB, Orman yangınlarından etkilenen, zarar gören hayvanlara yardım etmek amacıyla Antalya ve Muğla'ya; 2 araç, 5 veteriner hekim ve 1 veteriner teknikeri gönderiyor.

İBB ayrıca, 1 ton kedi - köpek maması, yara bandı, serum, oksijen tüpü, oksijen maskesi, dezenfektan, olmak üzere farklı türlerde 35 kalem tıbbi malzeme ve antibiyotik, ağrı kesici, ateş düşürücü, yanık tedavisinde kullanılmak üzere 25 kalem ilaç göndereceğini açıkladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "265 personelimiz ve 42 araçla Manavgat, Marmaris ve Bodrum'daki yangınlara müdahale ediyoruz. Veteriner hekimlerimiz ve yardım tırlarımız da yola çıkıyor. Gece gündüz çalışan tüm ekiplerden Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol