birgün

21° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 06.06.2020 21:45

İbrahim Gökçek paylaşımı nedeniyle görevden uzaklaştırılan hakime dayanışma ziyareti

BES İzmir Şube Yönetim Kurulu,  HSK Genel Sekreterliği tarafından görevinden uzaklaştırılan Ayşe Sarısu Pehlivan’a dayanışma ziyareti gerçekleştirdi

İbrahim Gökçek paylaşımı nedeniyle görevden uzaklaştırılan hakime dayanışma ziyareti

BİRGÜN İZMİR

Ölüm orucunun ardından hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in yaşatılması yönünde açıklamalarda bulunduğu için hakkında inceleme başlatılan ve görevinden uzaklaştırılan İzmir Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan'a BES İzmir Şube Yönetim Kurulu dayanışma ziyaretinde bulundu. Ziyarette HSK tarafından yapılan görevden uzaklaştırma işleminin hem hukuksuz hem de düşünce ve ifade özgürlüğüne aykırı olduğu belirtildi.

BES İzmir Şube Başkanı Mustafa Güven, Yargıçlar Sendikası Başkanı, Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan’la dayanışma örmeliyiz, Ayşe Sarısu Pehlivan’ın açıklamaları zulme karşı vicdanların, demokrasi talep eden herkes için ortak duygulardır, dedi.

Özdere’deki evlerinde yapılan şube ziyaretinde adalet için, demokrasi ve özgürlükler için ortak mücadelenin birleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Ayşe Sarısu Pehlivan Bes İzmir Şubesinin dayanışmasından dolayı teşekkür etti. Bes İzmir Şubesi Ayşe Sarısu Pehlivan’ın görevine iade edilerek bu hukuksuzluğun sona erdirilmesi gerektiğini belirtildi.

Görüşmede Ayşe Sarısu Pehlivan HSK ya yaptığı itirazın henüz sonuçlanmadığı hukuki sürecin devam ettiği belirterek, tek tek çıkan seslerin ortak bir cephede birleştirmek için demokratik kitle örgütlerinin önemine dikkat çekti.Ayşe Sarısu Pehlivan düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında yaşam hakkını savunduğu için twitter da kimi ak troller tarafında yapılan linç kampanyası sonucu HDK Genel Sekreterliği tarafından hukuksuz bir şekilde görevden uzaklaştırıldığını belirterek, ne olursa olsun demokrasiyi, özgürlükleri ve bağımsız yargıyı savunacağını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız