birgün

24° AZ BULUTLU

İbrahim Karagül, Yeni Şafak'tan ayrıldı

Provokatif ve hakaret dolu yazılarıyla bilinen İbrahim Karagül, Yeni Şafak'tan ayrıldığını duyurdu.

MEDYA 08.04.2022 21:59
İbrahim Karagül, Yeni Şafak'tan ayrıldı
Abone Ol google-news

İbrahim Karagül, AKP'ye yakın Yeni Şafak gazetesinden ayrıldığını duyurdu.

Karagül, Twitter hesabından "Yeni Şafak’taki köşe yazılarım bugün itibariyle sona erdi. 21 yıl aralıksız yazdım. Dünyada olan biten bir çok konuyu ilk kez, yeni cümlelerle buradan aktardım. “Türkiye Yükselişi” için öncü sözler söylemeye çalıştım. Yeni Şafak'a, Albayrak ailesine minnetlerimi sunuyorum," açıklamasında bulundu.

Karagül, provokatif yazılarıyla ve dünyadaki tüm gelişmeleri AKP'ye karşı darbe girişimi olarak tanımlamasıyla biliniyor.

Karagül, son olarak Twitter hesabından PKK'nin orman yangınlarını çıkardığını ve CHP'nin de PKK ile birlikte hareket ettiğini öne sürerek, "CHP; orman yangınlarında PKK ile birlikte hareket etti. PKK ormanları yaktı, onlar işi başka yerlere çekip hedef şaşırttı. Çok kirli bir ittifak bu. Kılıçdaroğlu bir milli güvenlik meselesidir. Marmaris'i böyle yaktılar!" ifadelerini kullanmıştı. Tepkiler üzerine Karagül, paylaşımını silmişti. Karagül'ün buna benzer yüzlerce provokatif ifadesi bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun