birgün

13° PARÇALI BULUTLU

İçi su dolu çukura düşen 2 çocuk hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsal Alibey Mahallesi'nde dün misafirliğe gittikleri evin yakınında bulunan içi su dolu çukura düşen ve yakınları tarafından çıkarılan Zilan Orcan (3) ile Melik Amed (2), doktorların çabalarına rağmen yaşamını yitirdi.

GÜNCEL 28.02.2022 12:55
İçi su dolu çukura düşen 2 çocuk hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Diyarbakır'da düştükleri içi su dolu çukurdan çıkarılan 3 yaşındaki Zilan Orcan ve kuzeni 2 yaşındaki Melik Amed kurtarılamadı.

Dün öğle saatlerinde Silvan ilçesi kırsal Alibey Mahallesi'nde meydana gelen olaya göre, Zilan Orcan ile Melik Amed gittikleri dedelerinin evinin avlusunda oynamaya başladı. Bi süre sonra çocuklarından haber alamayan aile dışarı çıktığı sırada, çocukların evin yakınında bulunan içi su dolu çukura düştüğünü gördü.

Köylülerin de yardımıyla sudan çıkarılan çocuklar, Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Doktorların ilk müdahalesinin ardından durumları ağır olan çocuklar, Diyarbakır Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Doktorların müdahalesine rağmen kuzenler hayatını kaybetti. Cansız bedenleri morgdan alınan Zilan ve Melik, sabah saatlerinde Diyarbakır'da toprağa verildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol