CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşinin FETÖ firarisi olduğunu söyledi. Özel’e yanıt veren Çataklı, kardeşinin durumu hakkında, “Sen söyleyince baktım, hakkında ihbar var. Gelir adalete hesabını verir” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Özgür Özel sayesinde kardeşi hakkındaki ihbarı öğrendi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel; İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları hakkında hazırlanan dosyanın savcılığa teslim edilmesine tepki gösterdi. Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya; “Bakan yardımcın İsmail Çataklı’nın kardeşi FETÖ firarisi mi değil mi kardeşim? Çık de ki ‘Değil, benim bakan yardımcımın kardeşi FETÖ firarisi değil’ de” dedi. Özel’e yanıt veren Çataklı, kardeşi hakkındaki durumu yeni öğrendi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Soylu’nun hazırlattığı İBB dosyası hakkında konuşan Özel, “Kötülüklerin bakanı, suç işleri bakanı Süleyman Soylu, eveledi geveledi, 2 yıldır söylediği, 1 yıldır rakam verdiği dosyayı şimdi savcılığa vermiş. Göreceğiz, takip edeceğiz. 709 kişinin kendi hakkında, 959 kişinin yakınları hakkında toplam bin 668 kişi hakkında terör örgütü ile irtibatlı ve iltisaklı diye bir açıklama vardı” dedi.

Sözlerinin devamında, “Sen CHP’li belediyelerin işe aldıkları kişiler, onların işe alınırken bulunmayan sabıkaları üzerinden hatta yakınlarının terör örgütlerine irtibatı ve iltisakı üzerinden bakıyorsan bir dön bak” diyen Özel, AKP’lilerin yakınları hakkında şunları söyledi:

"HOLLANDA BÜYÜKELÇİSİ'NİN KARDEŞİ KİM?"

“Sana şunu sorarlar, Hollanda Büyükelçimiz kim, kardeşi nerede? Arabasında bayrak var adamın, Türkiye Cumhuriyeti’nin temsil ediyor. Şaban Dişli… Kardeşi kim? Darbenin fiilen bir numarası, şemaya göre iki numarası. Çankaya Köşkü’nden, helikopterden inene kadar o günkü Genelkurmay Başkanı’nın bugünkü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın 12 yıl boyunca bir karış mesafesinde adam. Darbenin fiilen bir numarası, kendisi cezaevinde; kardeşi Hollanda’da Türkiye’yi temsil ediyor. Sonra da İBB’deki süpürgeciye diyor ki, ‘Senin biraderinin bir terör örgütü ile ilişkisi varmış.’ Onun için ‘Ekrem suçlu’ diyor. Yazıklar olsun.”

Özel, konuşmasının devamında İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşi hakkında da şu bilgiyi verdi: “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soruyorum, bakan yardımcının İsmail Çataklı’nın kardeşi FETÖ firarisi mi değil mi kardeşim? Çık de ki değil. Benim bakan yardımcımın kardeşi FETÖ firarisi değil de. Ondan sonra oturalım konuşalım. Terbiyesizliğin de bir haddi, hududu var.”

ÇATAKLI'DAN YANIT: SEN SÖYLEYİNCE BAKTIM

Özel’in bu sözlerine Çataklı, Twitter hesabından yanıt verdi. Kardeşinin 32 yıldır yurt dışında yaşadığını söyleyen Çataklı, hakkındaki ihbardan ise yeni haberdar oldu: “Sen söyleyince baktım, hakkında ihbar var. Gelir adalete hesabını verir.”

Çataklı’nın paylaştığı mesajı şöyle:

“Kardeş konusuna girecek en son kişisin Özgür Özel

Biyolojik kardeşinin durumu belli!

Biyolojik olmayan kardeşin Selçuk Kozağaçlı DHKP/C yöneticiliğinden içeride!

Kardeşim 32 yıldır yurt dışında yaşıyor

Sen söyleyince baktım, hakkında ihbar var. Gelir adalete hesabını verir.”

ÖZEL: İŞTE SİZİN AHLAK VE ADALETİNİZ

Çataklı’nın bu tweetine Özgür Özel’den yanıt geldi. “Benim kardeşimin nesi var? Hadi açıkla” diyen Özel, “İBB çalışanıysa kardeşinin suçunu hem kendisine hem belediyeye çektireceksiniz, FETÖ firarisi kardeşini sorunca çamura yatacaksınız. İşte sizin ahlak ve adaletiniz” ifadelerini kullandı.