Gazeteci Barış Yarkadaş, Veyis Ateş hakkında yeni bir iddiada bulundu. Yarkadaş, "Habertürk TV yönetimi, bugün Ana Haber Spikeri Veyis Ateş'in savunmasını istedi. Yönetim, tartışmaların odağındaki Ateş'ten odasını boşaltmasını da istedi" ifadelerini kullandı.

İddia: Habertürk yönetiminden Veyis Ateş hamlesi

Gazeteci Barış Yarkadaş, Habertürk TV yönetiminin Veyis Ateş'ten savunma istediğini ve odasını boşaltmasını talep ettiğini ifade etti.

Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "HABERTÜRK TV yönetimi, bugün Ana Haber Spikeri Veyis Ateş'in savunmasını istedi" dedi.

Yarkadaş, "Yönetim, tartışmaların odağındaki Ateş'ten odasını boşaltmasını da istedi. Görünen o ki; Spiker Ateş, savunmasının ardından kanalla yollarını mecburen ayıracak. Kanal yönetimi bu konuda kararlı" ifadelerini kullandı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, aranan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisini aradığını söylemişti.

Altaylı, "'Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı' diye başladı. Gerisi utanç vericiydi. Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar. Akıl alır gibi değildi" ifadelerini kullanmıştı.

Altaylı ayrıca, "Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu" demişti.