birgün

19° PARÇALI BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 25.09.2020 09:58

İhale yok, dayanışma var

İhale yok, dayanışma var

Yaren ÇOLAK

DERSİM Belediyesi ‘dayanışma büyütür’ sloganıyla yurttaşlarla birlikte kentin yol ve kaldırımlarını yapmaya başladı. Merkez Mameki Köprüsü ile Moğultay Mahallesi Çarşı girişi bağlantısını sağlayan Demiroluk yolunda tamamlanan asfalt çalışmasının ardından kadın, erkek, çocuk elbirliğiyle kaldırımların kilitli parke taşlarını döşendi.

BirGün’e konuşan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ihale yapmadıklarına dikkat çekti. ‘Komünist Başkan’, “Aslında uzun dönemdir kolektif çalışma biçimini esas alan bir anlayışla hareket ediyoruz” dedi.

EN BÜYÜK SORUN BORÇ

Maçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte karşılaştığımız en büyük sorun aşırı borç yükünün getirdiği zorluklar. Özellikle kayyum döneminden borçlu devralınan belediyelerin bütçe sıkıntısı olduğunu biliyorsunuz. Bu çerçevede genel belediyecilik hizmetlerinin yürütülmesinde bile sorunlar yaşanıyor. Biz de yaşadığımız bu sıkıntılara karşın yerel yönetimlerde kolektif bir çalışmayı ön plana çıkarmak istiyoruz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız