birgün

24° AÇIK

İhsan Oktay Anar 8 yıl sonra yeni romanı ve yeni yayınevi ile geliyor

Yazar İhsan Oktay Anar, 2014’te yayımlanan son romanı ardından 2022’de yayımlanacak yeni bir romanla okurlarıyla buluşacak. Anar’ın son kitabı Everest Yayınları’ndan çıkacak.

KÜLTÜR SANAT 28.12.2021 11:36
İhsan Oktay Anar 8 yıl sonra yeni romanı ve yeni yayınevi ile geliyor
Abone Ol google-news

Türk edebiyatının en önemli isimleri arasında sayılan İhsan Oktay Anar, 8 yıl sonra yeni bir romanla okurun karşısına çıkacak. 2022 yılında raflarda yerini alacak roman için Anar, Everest Yayınları ile anlaştı.

En son 2014 yılında Galîz Kahraman adlı romanı yayımlanan İhsan Oktay Anar’ın yeni kitabının yayımlanma tarihi henüz belli değil. Kitabın yayım tarihi ve adını Everest Yayınları ilerleyen zamanlarda duyuracak.

1995’te İletişim Yayınları tarafından yayımlanan 'Puslu Kıtalar Atlası' kitabıyla tanınan İhsan Oktay Anar ayrıca, 'Kitab-ül Hiyel', 'Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri', 'Amat', 'Suskunlar', 'Yedinci Gün' ve ‘Galîz Kahraman’ kitaplarını çıkarmıştı.

Yazarın bu kitaplarının, telif anlaşmasının süresi bitene kadar eski yayınevi olan İletişim Yayınları’ndan çıkmaya devam edeceği belirtiliyor.

İHSAN OKTAY ANAR KİMDİR?

İhsan Oktay Anar (21 Kasım 1960) Türk roman ve hikâye yazarıdır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde tamamladıktan sonra, aynı bölümden 2011 yılında öğretim üyesi olarak emekli oldu.

1995 yılında yayımladığı Puslu Kıtalar Atlası isimli ilk romanı, yirmiden fazla dile tercüme edildi ve hem içerik hem biçim olarak pek ilgi görüp beğenildi. Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri adlı romanı da İngiltere'de tiyatro oyunu olarak uyarlandı ve sahnelendi.

Anar, 2009 yılında Erdal Öz Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol