Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde ligden çekilen Yeni Malatyaspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor, TFF'ye gelecek sezon için ligden çekilme talebinde bulundu.

İki kulüp ligden çekilmek için başvuru yaptı
Fotoğraf: AA

Yeni Malatyaspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) gelecek sezon için ligden çekilme talebinde bulundu.

Ajansspor'dan Nazım Türknas'ın haberine göre Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde ligden çekilen Yeni Malatyaspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor, TFF'ye gelecek sezon için ligden çekilme talebinde bulundu.

6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Süper Lig'den Hatayspor ve Gaziantep FK, TFF 1. Lig'den Adanaspor ve Yeni Malatyaspor, TFF 2. Lig'den Adıyaman FK ve Diyarbekirspor, TFF 3. Lig'den Kahramanmaraşspor, Malatya Arguvanspor ve Osmaniyespor çekilmiş, BAL’dan ise Kahramanmaraş İstiklalspor ve Adana FK gruplarında lider oldukları için 3. Lig'e yükseltilmişlerdi.

Depremi en derinden yaşayan iki şehrin takımı Yeni Malatyaspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor'un ise yapmış oldukları başvurular neticesinde bu yıl da tüm haklarının bir sonraki sezona kalacak şekilde gerekli başvuruları yaptıkları öğrenildi.