Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen HÜDAPAR'ın, cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması iktidar cephesinde rahatsızlık yarattı. Cumhur İttifakı'na destek veren Vatan Partisi'nin gazetesi Aydınlık, gelişmeyi manşetten gördü. Gazeteye konuşan AKP'li vekil, "Doğu-Güneydoğu’dan üç-beş vekil peşine düşerken, tüm Türkiye’de milletvekili kaybedeceğiz" dedi.

İktidar cephesinde 'HÜDAPAR' rahatsızlığı: Aydınlık manşete taşıdı

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı. HÜDAPAR'ın desteği iktidar cephesinde rahatsızlık yarattı.

Cumhur İttifakı'na verdiği destekle bilinen Vatan Partisi'ne yakın Aydınlık gazetesi, HÜDAARr'ın Erdoğan'a desteğini açıklamasını manşetten gördü. Haberde, Cumhur İttifakı'nın HÜDAPAR'la ortaklığı girşiminin AKP içinde de rahatsızlık yarattığı belirtildi.

Aydınlık'a konuşan ve ismi belirtilmeyen bir AKP'li vekil, "Doğu-Güneydoğu'dan 3-5 vekil peşine düşerken, tüm Türkiye'de milletvekili kaybedeceğiz. Şimdi seçim bölgemdeki seçmene bunu nasıl anlatacağımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

iktidar-cephesinde-huda-par-rahatsizligi-aydinlik-mansete-tasidi-1137200-1.

"OYLARI ENGELLER"

Eski AKP'li vekil ise şunları ifade etti: "Seçim çok kritik. Artık hata yapılmaması gereken bir noktadayız. HÜDAPAR ile yapılan görüşmeler ve varıldığı söylenen anlaşma yanlış oldu. Ben bölgeyi yakından tanıyorum. Bölgede insanlar HÜDAPAR’dan nefret ediyor. Yapılan tüm araştırmalar HDP’ye oy veren seçmenlerin en az yüzde 25’inin cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy vereceğini gösteriyor. Bölge halkı çeşitli gerekçelerle HDP’ye oy verse de içlerinde ülkesini düşünen önemli bir kesim var. HÜDAPAR’ın Cumhur İttifakı’na alınması bu oyları engeller. Zaten şu anda sosyal medyada esen hava da bunu gösteriyor."

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de TV 100'deki programda şunları söylemişti: "Umarım AKP ve MHP bu gafletten geri döner. MHP’nin ne yaptığı çok şaşırtıcı. PKK’ya evet demekle HÜDAPAR’a evet demek arasında hiçbir fark yok."