birgün

14° AZ BULUTLU

MEDYA 10.06.2021 16:04

İktidar medyasında TRT kapışması

TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede AKP’ye yakın Diriliş Postası gazetesi yazarı Emir Çağdaş Pekçetin’in sosyal medyada “@TRT1AnaHaber” kullanıcı adını almasını eleştirdi.

İktidar medyasında TRT kapışması

TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede, AKP’ye yakın Diriliş Postası gazetesi köşe yazarı Emir Çağdaş Pekçetin’e tepki gösterdi.

Emir Çağdaş Pekçetin, Twitter’da “@TRT1AnaHaber” kullanıcı adını aldı. Pekçetin, Twitter’da “Facebook, Instagram, Whatsapp çöktü...” mesajını paylaştı.

iktidar-medyasinda-trt-kapismasi-886211-1.

TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede ise Emir Çağdaş Pekçetin’in “@TRT1AnaHaber” kullanıcı adını almasını eleştirdi.

Dede, “Facebook instagram falan bilmem de, mesela bir insan kötü niyetli değilse, ‘günün birinde bir yolunu bulur satarım’ diye düşünmüyorsa, kişisel hesabına neden “trt1anahaber” diye bir kullanıcı ismi alır?.. ben bile böyle bir ismi kullanırken utanırım..” mesajını yayımladı.

SEDAT PEKER MESAJLARIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Sedat Peker’e ve onunla bağlantılı isimlere operasyon yapıldı. Sedat Peker’e övgüler düzen Ersoy Dede’nin, operasyonu nasıl anlatacağı merak konusu olmuştu.

Sosyal medyadan Ersoy Dede’ye geçmişini hatırlatan Gazeteci Toygun Atilla, “Sedat Peker’e sosyal medya hesabından övgüler dizen ‘ünlü ancorman’ bugün devlet televizyonunda Sedat Peker’e operasyon haberini hangi yüzle ve nasıl sunacak çok merak ediyorum” mesajını paylaşmıştı.

Ersoy Dede’nin gündeme gelen Peker Tweetleri şöyleydi:

iktidar-medyasinda-trt-kapismasi-886212-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol