birgün

16° PARÇALI BULUTLU

İktidar sözcüleri Gülşen’i hedef aldı: "İmam hatipleri ülkemizin en başarılı eğitim kurumu"

Şarkıcı Gülşen’in bir imam hatip mezunu ile ilgili sözlerine tepki gösteren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye’yi ayrıştırmaya çalışmak nefret suçudur ve insanlık ayıbıdır” dedi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Gülşen'i kınadığını" açıkladı. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise imam hatiplerin "milletin gözbebeği" ve "ülkenin en başarılı eğitim kurumu" olduğunu öne sürdü.

GÜNCEL 25.08.2022 10:33
İktidar sözcüleri Gülşen’i hedef aldı: "İmam hatipleri ülkemizin en başarılı eğitim kurumu"
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamalarla şarkıcı Gülşen’i hedef aldı.

Gülşen’in verdiği konser sırasında bir imam hatip mezunu ile ilgili sarf ettiği, “İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor” sözlerine tepki gösteren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Nefret üretmek bir sanat dalı değildir. Nefret yaymak bir sanatçı faaliyeti değildir” ifadelerini kullandı.

Çelik, Gülşen’in toplumun belirli bir kısmını ‘sapıklık’ söylemiyle hedef aldığını öne sürerek, “Türkiye’yi ayrıştırmaya çalışmak nefret suçudur ve insanlık ayıbıdır” dedi.

“Bu çarpık zihniyetin mazide kaldığını düşünüyorduk” görüşünü paylaşan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak farklı kisveler altında sürdüğünü görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde asla zemin bulamaz. Nefrete karşı insanlık değerlerini savunmaya devam edeceğiz. İnsanlık onuru her türlü nefretin üstündedir.”

ERBAŞ VE KURTULMUŞ DA GERİ DURMADI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş paylaşımında, "En zor zamanlarında bile milletimizin sahip çıkıp bağrına bastığı, hayra çağırmak, iyiliği yaymak ve kötülüğü ortadan kaldırmak için kurulan ve 70 yıldır bu gayeye önder olan imam hatip okullarına ve mensuplarına hakaret edilmesi kabul edilemez. Şiddetle kınıyorum" ifadelerine yer verdi.

Numan Kurtulmuş ise şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin gözbebeği, ülkemizin en başarılı eğitim kurumlarından, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz İmam Hatip Liselerine karşı ortaya konulan nefret söylemini esefle kınıyorum. “İmam Hatiplilere ya da bir başkasına karşı sorumsuz, ötekileştirici, aşağılayıcı, düşmanlaştırıcı ifadeler kullanmak kimsenin haddi değildir.

NE OLMUŞTU?

Kıyafetleri üzerinden gerici çevrelerce sık sık hedef alınan şarkıcı Gülşen, nisan ayında verdiği bir konserde sarf ettiği sözlerin sosyal medyaya düşmesinin ardından yeniden gündem olmuştu.

Görüntülerde Gülşen’in bir kişi hakkında, “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” dediği duyuluyor.

Ancak şarkıcının bunu kim ve hangi olay için söylediği ise anlaşılmıyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol