birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Ilgaz Dağı'na tırmanırken fenalaşan dağcı hayatını kaybetti

Kastamonu ile Çankırı arasında bulunan Ilgaz Dağı'na tırmandığı sırada aniden fenalaşan dağcı, sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

GÜNCEL 25.09.2022 20:51
Ilgaz Dağı'na tırmanırken fenalaşan dağcı hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Zonguldak’tan Kastamonu’ya gelen dağcı Muammer Kılıç, sabah erken saatlerde arkadaşları ile 2 bin 587 rakımlı Ilgaz Dağı'na tırmanışa geçti.

İHA'nın haberine göre öğle saatlerinde zirveye yaklaştıkları sırada aniden fenalaşan dağcı Muammer Kılıç yere yığıldı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi, ancak arazinin dik ve engebeli olması sebebiyle ekipler bölgeye ulaşmakta güçlük çekti. Bunun üzerine arazi aracının bölgeye sevk edilmesiyle yaklaşık 1 saat sonra sağlık ekipleri Kılıç’a ulaşabildi.

Olay yerinde kalp masajı yapılan Kılıç kurtarılamadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol