Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara'da yarın düzenlenecek olan miting öncesinde Sancaktepe'de mitingde konuştu. 14 Mayıs seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, "Bu seçimde 'ben' diyen gidecek, 'biz' diyen gelecek" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
İmamoğlu: Bu seçimde 'ben' diyen gidecek, 'biz' diyen gelecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sancaktepe'de yurttaşlara seslendi.

Konuşmasında, 14 Mayıs seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, "Bu seçimde 'ben' diyen gidecek, 'biz' diyen gelecek" dedi.

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Bu memleketin her insanına eşit gözle bakmıyorsam namerdim. Hepinizi milletimin asil bir ferdi olarak çok seviyorum. Sizin için 4 yıldır bütün engellemelere rağmen, haksız hukuksuz kararlara rağmen, seçimi elimizden almalarına rağmen işimizin başında ahlaklı her kuruşun hesabını vererek işimizi yapmaya devam ediyoruz.

Çekmeköy-Sancaktepe metrosu çok yakında sizin hizmetinizde. Yenidoğan metrosunu bu kardeşiniz göreceksiniz Söğütlüçeşme'ye kadar uzatacak. Göreceksiniz bu coğrafyayı İstanbul'un doğusunu Yenidoğan'ı Kadıköy'e bu kardeşiniz bağlayacak.

Bu memleketin her insanına eşit gözle bakmıyorsam namerdim. Hepinizi milletimin asil bir ferdi olarak çok seviyorum. Sizin için 4 yıldır bütün engellemelere rağmen, haksız hukuksuz kararlara rağmen, seçimi elimizden almalarına rağmen işimizin başında ahlaklı her kuruşun hesabını vererek işimizi yapmaya devam ediyoruz. 

Sosyal yardımı tam 5 katına çıkardık. Keşke bu iktidar benim milletimi fakirleştirmeseydi de sosyal yardımı arttırmasaydık. Bunlar milletin cebindeki parayı pul etti. Bunları tez elden, bir gün bile çok, pazartesi günü bunları evlerine yolluyoruz. 

Dualarımız bile yetmiyor bunlara. Allah akıl versin diye 4,5 senedir dua ediyorum, yetmiyor. Yaradan bile ümidini kesmiş bunlardan."