İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, pazarda 5 liraya 5 tane erik alan yurttaş ile diyaloğunu "Montaj değil gerçek" diyerek paylaştı.

Kaynak: Haber Merkezi
İmamoğlu 'montaj değil gerçek' diyerek paylaştı: 5 liraya 5 tane erik!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu (İBB), sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çeken bir video paylaştı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderme yaparak "Montaj değil gerçek!" ifadesiyle paylaşılan videoda, "5 liraya 5 tane erik" denildi.

İmamoğlu paylaştığı videoda Çekmeköy'deki pazar ziyareti sırasında bir yurttaş ile yaşadığı diyaloğa yer verildi.

Videoda yurttaş aldığı eriği göstererek "5 lira bu. Çünkü canım çekti" ifadelerini kullanıyor. İmamoğlu ise "Tane ile erik" yanıtını veriyor. Videoda yurttaşın ağladığı görülüyor.

Videoda ayrıca İstanbul'daki mitingine de yer verildi. İmamoğlu, "Pazarda bugün bir teyzem ne dedi biliyor musunuz? 80 yaşındaki emekli teyzem, omuzuma sarıldı ve ağladı. İçimi yaktı. Bir avuç erik, 'Yavrum canım çekti ne yapayım' dedi. 5 liraya 5 tane erik aldı. Bunları anlat, bunları konuş! Bunlara çözüm bul, bulamıyorsun!" dedi.

ERDOĞAN'A GÖNDERME

İmamoğlu, videoda "Montaj değil gerçek" diyerek AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a göndermede bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerden önce düzenlediği tüm mitinglerde, CHP'nin 'Haydi' reklam filmine montaj ile PKK elebaşı eklenen videosunu sahiplendi. Erdoğan görüntülerin montaj olduğunu itiraf etti.

Erdoğan dün katıldığı yayında Abdülkadir Selvi'nin “Konuşmanızda iki defa bunlarla video çekmiş dediniz, ben onu tam anlayamadım. Kim neyle video çekmiş?” sorusuna şu yanıtı verdi: "Kandil’dekilerle bu şekilde ama montaj, ama şu, ama bu… Video çekimlerini yaptılar. PKK’lılar videolarla bunlara destek verdi."