İBB Başkanı İmamoğlu, "Munzur Vadisi ve bu bölgedeki ormanlarımız ülkemizin biyolojik zenginliği için çok kıymetli" diyen İmamoğlu, "İBB olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

İmamoğlu'ndan Dersim'de devam eden yangına ilişkin açıklama: İBB her türlü desteği vermeye hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dersim’de devam eden orman yangının ilişkin İBB’nin her türlü desteği vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Tunceli’deki orman yangının hala kontrol altına alınamaması çok üzücü. Munzur Vadisi ve bu bölgedeki ormanlarımız ülkemizin biyolojik zenginliği açısından çok kıymetli. İBB olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Yangının bir an önce söndürülmesi en büyük dileğimiz” dedi.

DERSİM’DE YANGIN 2 NOKTADA KONTROL ALTINDA BİR BÖLGEDE DEVAM EDİYOR

Öte yandan Dersim’in Hozat ve Ovacık ilçelerinde 3 farklı noktada çıkan örtü yangınlarından ikisinin kontrol altına alındığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kente bağlı Hozat ve Ovacık ilçeleri arasında bulunan Tanzi Deresi bölgesinde dün öğle saatlerinde 3 ayrı noktada örtü yangını başladığı kaydedildi.

Birinci ve ikinci noktadaki yangınların genel itibarıyla kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının devam ettiği belirtilen açıklamada, "Üçüncü noktadaki örtü yangınına da müdahaleye ekiplerimizce özveriyle devam edilmektedir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, sosyal medya üzerinden oluşturulmaya çalışılan algı yanıltmalarına itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.