birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 21.06.2021 22:07

İmamoğlu'ndan müzik yasağına Atatürk'ün sözüyle yanıt

İmamoğlu'ndan müzik yasağına Atatürk'ün sözüyle yanıt

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Müzikle ilgili kısıtlamaları akşam 12’ye çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur” açıklamasına tepki yağdı. Kullanıcılar sosyal medyada #kusurabakıyoruz etiketini gündemde birinci sıraya taşıdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da "Beyefendi müzik yasağını gece 24’e çekiyoruz, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok demiş. Yasaklar ideolojik diyoruz baştan beri. Erdoğan; rahatsızlıktan bahsedeceksen, ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın? Seçimden kaçmak dışında bir şey geliyorsa aklına, haber ver." açıklamalarıyla yasağa tepki gösterdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Kılıçdaroğlu'nun paylaşımını alıntılayarak Atatürk'ün “Önderlerin görevi, yaşamı sevinç ve istekle karşılamak yönünde uluslarına yol göstermektir.” sözlerini paylaştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol