birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 12.12.2017 14:01

İngiliz Büyükelçi Moore veda etti; komplo mesajı verdi

İngiliz Büyükelçi Moore veda etti; komplo mesajı verdi

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, görev süresi bittiği için Türkiye'den ayrılıyor. Sosyal medyadaki paylaşımları ile de sık sık kendisinden söz ettiren Moore, hazırladığı veda videosunda Türkiye vatandaşlarına 'komploya meraklı olmama' mesajı verdi.

Twitter'daki takipçileri için bir veda videosu hazırlayan Moore, Türkleri çok sevdiğini belirtirken "Birleşik Krallık en yakın ortağınız olmaya devam edecek. Bunun doğruluğunu görmek için sadece şu komplo teorileri saçmalığının ötesine bakmanız yeterli" dedi.

'ZOR OLABİLİYORSUNUZ'

Büyükelçi Moore, şöyle devam etti: "Zaman zaman fazla gururlu ve zor olabiliyorsunuz. Ve keşke komplo teorilerini bu kadar çok seven olmasaydı. Ama aynı zamanda inanılmaz derecede sıcakkanlı ve misafirperversiniz. Pek çok Türk dostum var. Ve çok dirayetlisiniz."

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Moore, videoyu siyah beyazlı taraftarlara bir sürpriz yaparak bitirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol