birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 12.05.2021 14:41

İngiltere'de hükümet hayvanları 'duygusal canlı' olarak tanımaya hazırlanıyor

İngiltere'de hükümet hayvan hakları konusundaki yeni eylem planını açıkladı. Plana göre hayvanlar 'duygusal canlılar' olarak tanınacak, evcil, vahşi ve çiftlik hayvanlarının korunması için yeni tedbirler alınacak.

İngiltere'de hükümet hayvanları 'duygusal canlı' olarak tanımaya hazırlanıyor

DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiltere'de hükümet, bugün Hayvan Refahı Eylem Planı adı altında, hayvanların korunmasından av yasağına kadar detaylı bir planı parlementoya sundu. Plan içerisinde hayvanların duygusal varlıklar olarak kabul edilmesinin yanı sıra avlanma konusunda da sert tedbirler var.

HAYVAN İHRACATINA ENGEL

Hükümet Sözcüsü, yaptığı açıklamada canlı hayvanların besi ve öldürülmesine yönelik ihracatı yasakladıklarını, primatların evcil hayvan oalrak kullanılmasını ve köpek kaçakçılığını engellemek adına çeşitli önlemler alındığını kaydetti. Bunun yanında çiftlik hayvanlarının eziyet görmemesi için de daha fazla önlem alınacağını, polislerin de bu hayvanların korunmasında görev alacağını belirtti.

AV YASAĞI

Hükümetin getireceği eylem planı, tarihin en büyük av yasağı olarak da tanıtılıyor. Planda fil dişi ve köpek balığı yüzgeci konusunda şu ana kadarki en büuük yasağın geleceği vurgulanırken, ayrıca avı engellemek için kaz ciğeri satışının da önüne geçileceği vurgulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol