birgün

4° PARÇALI BULUTLU

İniş takımı bölmesine gizlenerek Guatemala'dan ABD'ye gitti

ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza görevlileri (CBP), American Airlines uçağının iniş takımı bölmesinde saklanarak Miami’ye gelen 26 yaşındaki bir adamı yakaladı.

DÜNYA 29.11.2021 10:33
İniş takımı bölmesine gizlenerek Guatemala'dan ABD'ye gitti
Abone Ol google-news

American Airlines'ın dün Guatemala'dan Miami'ye giden 1182 sefer sayılı uçuşunda olağandışı bir olay meydana geldi.

Havayolunun N970NN tescilli Boeing 737-800 uçağı yerel saatle sabah 08.00 sularında Guatemala'dan havalandı. Uçak, birkaç saat sonra Miami Uluslararası Havalimanı'na indi.

Ancak, jet son varış noktasına geldiğinde güvenlik kuvvetleri, uçağın kapalı alanında şüpheli bir şey fark etti. Yetkililer, risk alarak American Airlines uçağının iniş takımı bölmesine gizlenen Guatemalalı bir adamı buldu.

CBP tarafından yapılan açıklamada, “Miami Uluslararası Havalimanı'ndaki ABD Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) görevlileri, cumartesi sabahı Guatemala'dan gelen bir uçağın iniş takımı bölmesinde gizlenen 26 yaşındaki bir adamı yakaladı” dendi.

Kaçak yolcu hemen sağlık hizmetleri personeli tarafından kontrol edildi ve daha sonra da bir hastaneye nakledildi.

AJANS BİZİM

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun