birgün

27° AÇIK

İnşaat birim fiyatlarına enflasyon ayarı: Bakanlık yıl içinde güncelleyebilecek

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre, ocak ayında yayımlanan inşaat birim fiyatları artık yıl içinde de güncelleyerek yayımlanabilecek. Böylece Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, inşaat malzemelerinde hızlı fiyat artışlarının yaşandığı dönemlerde birim fiyatları güncelleyebilecek.

EKONOMİ 02.06.2022 11:52
İnşaat birim fiyatlarına enflasyon ayarı: Bakanlık yıl içinde güncelleyebilecek
Abone Ol google-news

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı inşaatlarda kullanılan malzemelerde yaşanan yüksek zamlar nedeniyle yılda bir kez ocak ayında yayımlanan inşaat birim fiyatlarını artık yıl içinde de güncelleyerek yayımlayabilecek.

Resmi Gazete’te yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile bakanlığın yetkileri arasında yer alan “Bayındırlık ve iskân işleri ile ilgili şartname, tip sözleşme, yıllık rayiç, birim fiyat, birim fiyatlara ait analiz ve tarifleri hazırlamak ve yayımlamak” maddesine “ve gerekli görülen hallerde yayımlanan rayiç ve birim fiyatları güncellemek” ifadesi eklendi.

Böylece bakanlık inşaat malzemelerinde hızlı fiyat artışlarının yaşandığı dönemlerde birim fiyatları güncelleyebilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol