birgün

8° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 18.01.2021 06:43

İnsanlar ekmek ve iş istiyor

Düzenlediği esnaf ziyaretlerine ilişkin konuşan İYİ Parti Lideri Akşener, yurttaşın gündeminin ekonomik sorunlar olduğunu hatırlattı. Ziyaretler esnasında kendilerine “Sözde Cumhurbaşkanı” tartışmasının sorulmadığını vurgulayan Akşener, “İnsanlar ekmek ve iş istiyor” dedi.

İnsanlar ekmek ve iş istiyor


HABER MERKEZİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV’de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Düzenlediği esnaf ziyaretlerine ilişkin konuşan Akşener, yurttaşın gündeminin ekonomik sorunlar olduğunu hatırlattı.

Yurttaşın yapay gündemle ilgilenmediğini belirten Akşener, “Sözde Cumhurbaşkanı’nı soran olmadı, darbeyi soran olmadı.

Bütün ilçelerde EBA ile ilgili kadınlar kulağıma eğilip tablet istediler. Nakit para isteyen yok, gıda, tablet, iş istediler. 3600 ek gösterge, ataması yapılmayan öğretmenler, EYT’liler, işsiz gençler geliyor bize” dedi. “Erdoğan seçimleri kesinlikle kazanamayacak” diyen Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Erdoğan seçilemeyeceğini görüyor, ittifakın oyu yetmiyor. Oğuzhan Asiltürk’ü sayar ve severim. Onu ziyaret etmek konusunda herhangi bir sorun yok gitmelidir zaten Sayın Erdoğan. Üçünün oyunun yetmediğini gördü, seçim için oyunu genişletmeyi düşündüğünü görüyorum. Saadet Partisi’ni almaya çalışıyor.

Deva ile Gelecek Partisi’ni seçime sokmamak oy kaybına sebep olur. Türkiye’de yargı yerle bir edildi. Zorla kimse oturamaz orada. Yoldan çıkana demokrasiye aykırı davranana müsaade etmez bu millet. Korkan korkutmaya çalışır ama onun ölçüsü kaçtığı zaman o korku duvarı bir yıkılır 800 bin farkla Ekrem bey alır. Açlık çeken dahi sabrediyor şu anda” dedi. Akşener, “erken seçim” tartışmalarıyla ilgili ise, “Haziran 2021’de seçim bekliyorum. Kendi öngörüm bu” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol