birgün

30° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 04.10.2019 15:45

Instagram'da yorum kısıtlama dönemi başlıyor

Instagram'da yorum kısıtlama dönemi başlıyor

1 milyar kullanıcıya ulaşan ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, yeni bir özelliğe daha kavuştu. Yeni gelen özellik sayesinde istemediğimiz kişilerin paylaştığımız içeriklere yorum yapmasını engelleyebileceğiz.

Bu özellik gelmeden önce, yorum yapması istenmeyen kullanıcıları direkt engellemek gerekiyordu.

CNN Türk'te yer alan habere göre; artık, istenmeyen kişilerin yorum yapmasını engelleyerek, takipçi sayısının düşmesinin de önüne geçildi.

Gelen bu yeni özelliğin adı Restrict olarak açıklandı. Yorum kısmında çeşitli taciz ve zorbalıkların nüne geçebileceğimiz özellik Instagram'ın son güncellemesiyle birlikte yayınlandı.

Tüm bunların yanı sıra, bu özelliği kullandığınız zaman, yorumu yapan kişi, paylaşımınızın altında kendi yorumunu görmeye devam ediyor ve engellendiğinden haberdar olamıyor.

Restrict isimli özelliği kullanmak için, yorum kısmında; istemediğiniz yorumu yapan kişinin üzerine tıklayarak ya da o kişinin profiline girerek aktif edebilirsiniz.

Instagram bu özelliğin yanında bir de, hikayeler kısmında Create Don't Hate isimli bir etiket başlattı. Bu etiket, siber zorbalığın önüne geçilmesi için farkındalık yaratmak üzere kullanılıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız