Instagram'da yorum kısıtlama dönemi başlıyor

04.10.2019 15:45 TEKNOLOJİ

1 milyar kullanıcıya ulaşan ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, yeni bir özelliğe daha kavuştu. Yeni gelen özellik sayesinde istemediğimiz kişilerin paylaştığımız içeriklere yorum yapmasını engelleyebileceğiz.

Bu özellik gelmeden önce, yorum yapması istenmeyen kullanıcıları direkt engellemek gerekiyordu.

CNN Türk'te yer alan habere göre; artık, istenmeyen kişilerin yorum yapmasını engelleyerek, takipçi sayısının düşmesinin de önüne geçildi.

Gelen bu yeni özelliğin adı Restrict olarak açıklandı. Yorum kısmında çeşitli taciz ve zorbalıkların nüne geçebileceğimiz özellik Instagram'ın son güncellemesiyle birlikte yayınlandı.

Tüm bunların yanı sıra, bu özelliği kullandığınız zaman, yorumu yapan kişi, paylaşımınızın altında kendi yorumunu görmeye devam ediyor ve engellendiğinden haberdar olamıyor.

Restrict isimli özelliği kullanmak için, yorum kısmında; istemediğiniz yorumu yapan kişinin üzerine tıklayarak ya da o kişinin profiline girerek aktif edebilirsiniz.

Instagram bu özelliğin yanında bir de, hikayeler kısmında Create Don't Hate isimli bir etiket başlattı. Bu etiket, siber zorbalığın önüne geçilmesi için farkındalık yaratmak üzere kullanılıyor.