birgün

25° AÇIK

Instagram hashtag sayfasından "En Yeni" sekmesi kalkıyor

Instagram, Twitter hesabından paylaştığı bir duyuru ile Hashtag sayfasından "En Yeni" sekmesini kaldırmayı test ettiğini açıkladı.

TEKNOLOJİ 20.04.2022 11:47
Instagram hashtag sayfasından "En Yeni" sekmesi kalkıyor
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz günlerde Instagram'ın sosyal meselelerin desteklenmesi için hashtaglere yeni özellikler eklediğini sizlere aktarmıştık. Şirket, Twitter hesabından paylaştığı bir duyuru ile Hashtag sayfasından "En Yeni" sekmesini kaldırmayı test ettiğini açıkladı.

Webrazzi'den Tuğçe İçözü'nün haberine göre; Şu anda bir hashtage dokunarak hashtag sayfasına gittiğinizde "Başlıca", "En Yeni" ve "Reels" sekmeleri karşınıza çıkıyor. Instagram "En Yeni" sekmesini aradan kaldırarak, "Başlıca" ve "Reels" sekmelerini başbaşa bırakmayı planlıyor.

***

"En yeni" sekmesi neden kalkıyor?

Yalnızca kısıtlı kullanıcıya açık olan bu yenilik, şirketin platformunda TikTok klonu Reels'i öne çıkarmak için attığı adımlardan biri. Hatırlarsanız, Adam Mosseri Instagram'ın 2022 hedeflerini açıklarken platformun video odağını ikiye katlayacağını dile getirmişti.

O dönemde Mosseri'nin video odağını açıklarken "Biz artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz." demesi de dikkat çekmişti. Mosseri ürün geliştirme süreçleri ile ilgili başka bir açıklamasında ise "TikTok ve YouTube devler" diyerek "sandığınızdan daha zayıfız" ifadesini kullanmıştı.

2025'e kadar 1 trilyon dolar seviyesini geçeceği düşünülen sosyal medya alışverişinin son dönemlerde en çok konuşulan mecrasının TikTok olduğunu düşünürsek Mosseri hiç de haksız değil. Bu noktada eklediği özelliklerle kendini sosyal ticaretin merkezi haline getiren Instagram'ın, bu yeni adımla TikTok ile rekabetinde güç kazanmaya çalıştığı açık.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol