birgün

26° PARÇALI BULUTLU

İntihar ettiği söylenen Sultan Çakar'ın 'çete üyesi' kardeşleri tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı

Adana'da çeşitli suçlara karışan ve kendilerine 'Çakarlar' çetesi adını veren suç örgütü üyelerinin, 'uyuşturucu bağımlısı olduğu için krize girip intihar ettiği' kayıtlara geçen kardeşleri Sultan Çakar'ı (21) öldürdükleri ortaya çıktı. Olayla ilgili 19 kişi tutuklandı.

KADIN 15.04.2022 11:06
İntihar ettiği söylenen Sultan Çakar'ın 'çete üyesi' kardeşleri tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı
Abone Ol google-news

Adana'da kendilerine 'Çakarlar' ismini veren suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda 19 zanlı tutuklanırken, çete üyelerinin aileyi polise gidip her şeyi anlatmakla tehdit eden kız kardeşleri 21 yaşındaki Sultan Çakar'ı öldürdüğü ve intihar süsü verdikleri öne sürüldü.

Seyhan'da, 'nitelikli yağma', 'uyuşturucu madde ticareti', 'kasten yaralama' ve 'öldürme' suçlarını işlediği belirlenen ve kendilerini 'Çakarlar' çetesi olarak adlandıran organize suç örgütüne yönelik 11 Nisan'da düzenlenen operasyonda gözaltı kararı bulunan 30 şüpheliden 27’si yakalandı. Evlerde yapılan aramalarda ruhsatsız 8 tabanca ile uzun namlulu tüfek ele geçirildi.

OTOPSİSİ YAPILMADI

Liderliğini Tarık Çakar'ın yaptığı öne sürülen örgüt üyelerinin 13 Haziran 2021'de uyuşturucu bağımlısı olduğu için krize girip intihar ettiği kayıtlara geçen Sultan Çakar'ı öldürdükleri de ortaya çıktı. Olay gecesi Sultan Çakar’ın, karın bölgesinden 3 bıçak darbesiyle ağır yaralandığı, kaldırıldığı hastanede 5 gün sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

Karnında 18 santimetrelik kesi olduğu saptanan Çakar'ın, otopsi yapılmadan defnedildiği bildirildi. Ailesinin, uyuşturucu bağımlısı olduğu ve bu nedenle krize girip intihar ettiğini iddia ettiği Çakar'ın, çevresiyle örgüt hakkında konuştuğu ve polise ihbarda bulunacağını söylediği öne sürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden, aralarında Tarık Çakar'ın da olduğu 19 kişi tutuklandı, 6'sı adli kontrol şartı, 2'si ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

(DHA-İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol