birgün

12° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.03.2021 15:40

İran'ın olimpiyat madalyalı tek kadın sporcusu, Tokyo'ya Mülteci Olimpiyat Takımı'yla katılmayı planlıyor

İran'ın olimpiyat madalyalı tek kadın sporcusu, Tokyo'ya Mülteci Olimpiyat Takımı'yla katılmayı planlıyor

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

İran'ın olimpiyatlarda madalya kazanan tek kadın sporcusu, tekvandocu Kimia Alizadeh, bu yaz Tokyo Olimpiyatları'nda hiçbir ülkeyi temsil etmeden beyaz bayrak altında dövüşecek.

2016 Rio Olimpiyatlarında tekvando alanında bronz madalya kazanan Alizadeh; Hollanda, Kanada, Belçika ve Bulgaristan'nın kendi ülkeleri için dövüşmesi teklifinin ardından geçen yıl Almanya'ya geçmişti.

Ülkesini, rejimin propaganda aracı olarak kullanılmaktan bıktığı için terkettiğini söyleyen Alizadeh; Haziran ayında 12 spor dalında 55 sporcu arasından seçilecek Olimpik Mülteci Takımına katılmayı planlıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol