birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 01.06.2020 15:24

İş bulamayan yurttaş intihara kalkıştı: Benzin dökerek kendini yakmak istedi

Hatay'da işsiz Oktay A. üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi. Polis, Oktay A.’yı isteğinin yerine getirileceğini söyleyerek intihardan vazgeçirdi

İş bulamayan yurttaş intihara kalkıştı: Benzin dökerek kendini yakmak istedi

Antakya’da Tarihi Uzun Çarşı’sında meydana geldi. İşsiz olduğunu söyleyen Oktay A. çarşıda üzerine benzin dökerek intihar etmek istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri Hatay Valisi Rahmi Doğan ile görüşmek istediğini belirten Oktay A.’yı ikna etmeye çalıştı.

Sözcü'nün haberine göre, valiyle görüştürülmemesi durumunda kendisini yakacağını söyleyen Oktay A.’yı polisler intihardan vazgeçirmek için dakikalarca uğraştı.

Polisin ikna çabalarına Oktay A., ”Biz bu sözleri çok duyduk. Buradan cenazem çıkacak, bu benim son konuşmam olacak. Görüşmediğim yer kalmadı, ben bu ülkenin vatandaşıyım. Suriyeliler bile güzel yerlerde yaşarken ben sokakta yaşıyorum” sözleriyle yanıt verdi.

Oktay A.’nın daha önce de defalarca intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Polis, Oktay A.’yı isteğinin yerine getirileceğini söyleyerek intihardan vazgeçirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız