birgün

29° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 02.03.2021 12:36

İşçiler, eksik ödenen ücretlerini almak için vince çıktı

Murat Beyaz İlkokulunda devam eden inşaatta çalışan işçiler, 4 aydır ücretlerinin eksik yatırılması üzerine vince çıktı.

İşçiler, eksik ödenen ücretlerini almak için vince çıktı

Beşiktaş’ta bulunan bir inşaatta çalışan işçiler, eksik ödenen ücretlerini almak için kule vince çıktı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre; Beşiktaş Etiler’de bulunan Murat Beyaz İlkokulunda devam eden inşaatta çalışan işçiler, 4 aydır ücretlerinin eksik yatırılması üzerine eylem başlattı.

Aralarında Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev-Yapı-İş) üyelerinin de bulunduğu 7 işçi kule vincin üstüne çıktı.

İstanbul Valiliğine bağlı Proje Koordinasyon Birimi ve kaymakamlık ile daha önce görüştüklerini ancak sorunlarının çözülmediğini ifade eden işçiler, sorunları çözülene kadar vincin üzerinden inmeyeceklerini söyledi.

İşçilerin kule vinç üzerindeki eylemleri devam ediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol