birgün

3° AÇIK

GÜNCEL 16.01.2021 23:41

İSKİ’den su borularının ve sayaçlarının donma riskine karşı uyarı

İSKİ’den yapılan açıklamada, İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle açıkta bulunan su boruları ve sayaçlarının yalıtım malzemeleriyle izole edilmemesi durumunda donabileceği belirtildi.

İSKİ’den su borularının ve sayaçlarının donma riskine karşı uyarı

İstanbul Su Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), kentte etkili olan kar yağısı ve soğuk hava nedeniyle su sayaçları ve tesisatlarının donma tehlikesine karşı yurttaşları uyardı.

İSKİ, açıkta bulunan su boruları ve sayaçların soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılarak izole edilmesi gerektiğini belirtti.

Kurumun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’da etkili olan soğuk hava dalgası sebebiyle su sayaç ve tesisatları donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Su tesisatı ve sayaçlarında donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı ve etrafı soğuğu geçirmeyen izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol