birgün

6° SİSLİ

GÜNCEL 05.10.2017 14:01

İslamcı dergi güldürmedi: Kaş yapayım derken göz çıkardı

İslamcı dergi güldürmedi: Kaş yapayım derken göz çıkardı


AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve daha önce yaptığı çirkin paylaşımlarla tepki çeken İslamcı 'mizah' dergisi Misvak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'yi “Beyaz Toros”a bindirdi.

'Mizah' dergisi iddiasındaki Misvak'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yi “Beyaz Toros”a bindirdiği karikatür tepki çekti. Misvak, kontrgerilla örgütlenmesi JİTEM'le anılan "Beyaz Toros" göndermesiyle 90'lı yılları hatırlatırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleriyle bir de göndermede bulundu. Misvak'ın, “Bir gece ansızın gelebiliriz!” #DeğerineDeğerKat paylaşımı Erdoğan’a faili meçhul göndermesi olarak yorumlandı. Derginin bu paylaşımına İslamcılar dahi tepki gösterdi. Misvak, gelen tepkiler üzerine o paylaşımı kaldırdı.

islamci-dergi-guldurmedi-kas-yapayim-derken-goz-cikardi-361373-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız