birgün

29° AÇIK

İşlediği cinayeti 13 yıl sonra itiraf etti: Emekli din kültürü öğretmenine müebbet istemi

KADIN 07.10.2019 16:41
İşlediği cinayeti 13 yıl sonra itiraf etti: Emekli din kültürü öğretmenine müebbet istemi
Abone Ol google-news

Kayseri'de 13 yıl önce ortadan kaybolan Saliha Toker'i boğarak öldürdüğü için tutuklanan emekli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Hasan Bulut hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Develi ilçesinde yaşayan Saliha Toker, 28 Kasım 2006 tarihinde 10 ve 11 yaşlarındaki kızlarını okula gönderdikten sonra ortadan kayboldu. Aradan geçen 13 yıla rağmen kaybolmasındaki sır perdesi aralanamayan Toker'in dosyasını, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, geçtiğimiz aylarda yeniden açtı.

Yapılan araştırmada Saliha Toker'in, son olarak Kayseri'de yaşayan ve o zaman 57 yaşında olan Hasan Bulut ile görüştüğü belirlendi. Emekli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan Hasan Bulut, gözaltına alındı. Bulut, sorgusunda cinayeti itiraf etti.

CANSIZ BEDENİ BULUNAMADI

Soruşturma aşamasında Bulut'un, cinayetten 10 gün sonra eşiyle hacca gittiği ortaya çıktı. Bulut'un cesedi gömüp, etrafını taşlarla çevirdiğini söylediği bölgede yapılan aramalarda ise Saliha Toker'in izine rastlanmadı. Toker'in cansız bedeninin, yaban hayvanları tarafından parçalanmış olabileceği bildirildi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ

13 yıl sonra aydınlanan cinayetle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Hasan Bulut, hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bulut, önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun