birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

İsmail Saymaz, 'hesap kapatma' iddiasının İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandığını açıkladı

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabının kapatılmasının istendiği yönündeki iddianın İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandığını belirtti. Saymaz, "Yetkililer Twitter’la yapılan görüşmenin deprem bölgesindeki manipülasyon içerikli paylaşımlara ilişkin olduğunu belirttiler" ifadelerini kullandı. “Kapanacak hesaplar” adlı listede, gazetemiz BirGün’ün Twitter hesabı da yer alıyordu.

MEDYA 09.02.2023 12:14
İsmail Saymaz, 'hesap kapatma' iddiasının İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandığını açıkladı
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabının kapatılmasının istendiği yönündeki iddiaya ilişkin İletişim Başkanlığı tarafından arandığını belirtti.

Dün akşam saatlerinde deprem felaketine ilişkin paylaşımların yapıldığı Twitter’a girişlerin kısıtlanmasının ardından hükümetin bazı etkili Twitter hesaplarının kapatılması yönünde talepte bulunduğu iddia edilmişti. Paylaşılan “kapanacak hesaplar” listesinde BirGün’ün Twitter hesabı da yer alıyordu.

Listede Twitter hesabı yer alan gazetecilerden İsmail Saymaz, konuyla ilgili olarak İletişim Başkanlığı tarafından arandığını belirtti.

Saymaz’ın aktardığına göre İletişim Başkanlığı, Saymaz’a, Twitter hesabının kapanacağı yönündeki iddianın gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Paylaşımının devamında Saymaz, “Yetkililer Twitter’la yapılan görüşmenin deprem bölgesindeki manipülasyon içerikli paylaşımlara ilişkin olduğunu belirttiler” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun