birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.08.2021 11:52

İspanya Büyükelçiliği: İki uçağımız bir günde 260 bin ton su attı

İspanya'nın Türkiye Büyükelçiliği, yangın söndürme çalışmalarına verdikleri destek hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor. Son olarak, uçakların kaç ton su attığı açıklandı.

İspanya Büyükelçiliği: İki uçağımız bir günde 260 bin ton su attı

İspanya'nın Türkiye Büyükelçiliği, yangın söndürme çalışmalarına verdikleri destek konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor.

Elçiliğin Twitter hesabından peş peşe yapılan açıklamalarda, CL-415 tipi iki yangın söndürme uçağının yangın bölgelerinde dün her birinde 5 biner litre olmak üzere 52 defa su attığını, toplamda 260 ton su atıldığı bilgisi verildi.

Uçakların bugün de havalandığı belirtildi.

'YÜZDE 110 KAPASİTE İLE ÇALIŞACAĞIZ'

Yangın söndürme uçaklarının fotoğraf ve görüntülerini de paylaşan İspanya Büyükelçiliği, dün yaptığı bir paylaşımda da "Yarın yine yüzde 110 kapasite ile çalışacağız. İnanılmaz derecede sıcak karşılamanız için teşekkür ederiz" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol