birgün

24° AÇIK

İsrail basını: Erdoğan ile Herzog buluşacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’le toplantısının ardından düzenlediği ortak basın toplantısında İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un Türkiye'ye gelebileceğini söylemişti. İsrail'in önde gelen medya kuruluşlarından Haaretz, söz konusu açıklamayı, "Kaynaklar ön görüşmelerin sürdüğünü doğruladı" diyerek aktardı.

GÜNCEL 19.01.2022 13:11
İsrail basını: Erdoğan ile Herzog buluşacak
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’le yaptığı baş başa, heyetler arası ve 3’üncü Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısının ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Erdoğan, "Şu anda Cumhurbaşkanı Sayın Hertzog’la yapmakta olduğumuz görüşmeler var. Belki Sayın Hertzog’un Türkiye’ye bir ziyareti olabilir ama bu arada Başbakan Sayın Benet’in bu noktalarda yine olumlu bazı yaklaşımları var. Hedef, olumlu yaklaşımlarla bir yere varmak. Yani bu olumlu yaklaşım kazan kazan esasına dayalı olduktan sonra biz Türkiye olarak elimizden geleni yaparız" diye konuşmuştu.

İSRAİL BASINI GÖRÜŞMELERİ YAZDI

Halk TV’nin İsrail'in önde gelen medya kuruluşlarından Haaretz’a dayandırdığı habere göre; Erdoğan ve Herzog buluşacak. Medya kuruluşu, Erdoğan'ın açıklamalarına yer vererek İsrailli yetkililerin konuya ilişkin sözlerini yazdı. Haaretz'de yer alan haberde, "İsrailli kaynaklar ön görüşmelerin sürdüğünü doğruladı ancak herhangi bir tarih belirlenmediğini söyledi. Herzog'un sözcüsü ise yorum yapmayı reddetti" ifadelerine yer verildi.

Haberde öte yandan Ankara'nın İsrail'in müttefikleriyle olan gergin ilişkilerine de değinilerek, görüşmelerin detaylarını bilen bir kaynağın ifadelerine yer verildi. Haberde kaynağın aktardığına göre, Ankara'nın İsrail'in müttefikleriyle (Yunanistan - Güney Kıbrıs) olan gergin ilişkilerinde, İsrail'in tutumunda bir değişiklik olmayacağı ifade edildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol