birgün

5° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.11.2020 14:47

İsrail İçişleri Bakanı: Trump İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı, onun için dua ediyorum

İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri, Trump'ın seçimleri kaybetmesi durumunda İran, Hizbullah ve Hamas'ın sevineceğini söyledi. Deri, "Trump, 4 yıl boyunca bize olan sadakatini kanıtladı. Seçimlerde de onun kazanması için dua ediyorum" ifadesini kullandı.

İsrail İçişleri Bakanı: Trump İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı, onun için dua ediyorum

İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri, Donald Trump'ın ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanması için dua ettiğini söyledi. Şas Partisi lideri olan Deri, ultra Ortodoks Haredi Yahudilerine ait Cool Radyosu'na yaptığı açıklamada, "Trump, geçen 4 yıl boyunca Yahudilere ve İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı. Bu seçimlerde de onun kazanması için dua ediyorum" ifadesini kullandı.

AĞLAMA DUVARINDA TRUMP İÇİN DUVA EDİLDİ

Trump'ın rakibi Joe Biden'in de İsrail'in dostu olduğunu belirten Deri, Trump'ın kazanamaması durumunda ise İran, Hizbullah ve Hamas'ın sevineceğini kaydetti.

İsrail'de yayın yapan Haaretz Gazetesi'nin daha önce verdiği habere göre, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir grup Yahudi yerleşimci dün Mescid-i Aksa'nın güneybatı duvarı olan Burak (Ağlama) Duvarı'nda Trump'ın kazanması için dua etmişti.

Yerleşimciler dua esnasında, "ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, yasa dışı yerleşim birimlerinin tanınması, UNRWA'ya mali yardımların kesilmesi ve İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki egemenliğinin tanınması" gibi Trump'ın "icraatlarını" anlatan dövizler taşımıştı.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız