birgün

15° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.11.2020 14:47

İsrail İçişleri Bakanı: Trump İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı, onun için dua ediyorum

İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri, Trump'ın seçimleri kaybetmesi durumunda İran, Hizbullah ve Hamas'ın sevineceğini söyledi. Deri, "Trump, 4 yıl boyunca bize olan sadakatini kanıtladı. Seçimlerde de onun kazanması için dua ediyorum" ifadesini kullandı.

İsrail İçişleri Bakanı: Trump İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı, onun için dua ediyorum

İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri, Donald Trump'ın ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanması için dua ettiğini söyledi. Şas Partisi lideri olan Deri, ultra Ortodoks Haredi Yahudilerine ait Cool Radyosu'na yaptığı açıklamada, "Trump, geçen 4 yıl boyunca Yahudilere ve İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı. Bu seçimlerde de onun kazanması için dua ediyorum" ifadesini kullandı.

AĞLAMA DUVARINDA TRUMP İÇİN DUVA EDİLDİ

Trump'ın rakibi Joe Biden'in de İsrail'in dostu olduğunu belirten Deri, Trump'ın kazanamaması durumunda ise İran, Hizbullah ve Hamas'ın sevineceğini kaydetti.

İsrail'de yayın yapan Haaretz Gazetesi'nin daha önce verdiği habere göre, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir grup Yahudi yerleşimci dün Mescid-i Aksa'nın güneybatı duvarı olan Burak (Ağlama) Duvarı'nda Trump'ın kazanması için dua etmişti.

Yerleşimciler dua esnasında, "ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, yasa dışı yerleşim birimlerinin tanınması, UNRWA'ya mali yardımların kesilmesi ve İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki egemenliğinin tanınması" gibi Trump'ın "icraatlarını" anlatan dövizler taşımıştı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol