birgün

24° AÇIK

İsrail-Türkiye uçağındaki yolculara gelen fotoğraf uçuşu durdurdu

İsrail Ben Gurion Havalimanı’nda kalkışa hazırlanan Türkiye uçağında yolcularının cep telefonuna düşen fotoğraf paniğe neden oldu. Gelen fotoğrafta kaza yapan bir uçağın görüntüsü yer alırken; uçuş da durduruldu.

GÜNCEL 10.05.2022 16:25
İsrail-Türkiye uçağındaki yolculara gelen fotoğraf uçuşu durdurdu
Abone Ol google-news

İsrail’den havalanmak üzere olan Türkiye uçağındaki yolculara kaza yapan bir uçağın fotoğrafı gönderildi. Yolcuların durumu yetkililere bildirmesi üzerine uçuş durduruldu.

Edinilen bilgiye göre, Anadolujet'in Tel-Aviv İstanbul seferini yapacak olan yolcu uçağı 165 yolcusuyla kalkış için pist başına ilerlemeye başladı. Bu sırada uçakta bulunan yolcuların cep telefonuna bluetooth uygulamasıyla düşen bir uçak fotoğrafı gönderildi. Fotoğrafları görünce panik yaşayan yolcular, durumu kabin ekibine bildirdi. Yolcuların durumu kabin ekibine bildirmesinin ardından uçağın kaptan pilotu Ben Gurion Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçerek durumu bildirdi. Kalkış pozisyonuna ilerleyen uçak, park yerine geri döndürüldü. İsrail güvenlik güçleri uçakta incelemelerde bulunurken, fotoğrafın kim tarafından gönderildiği tespit edilemedi.

İncelemelerin ardından uçağın önümüzdeki dakikalarda İstanbul'a gitmek üzere havalanması bekleniyor.

(İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol