İstanbul’a fırtına uyarısı

12.03.2019 12:53 GÜNCEL
Meteoroloji, İstanbul için fırtına uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, bugün öğle saatlerinde başlayacak rüzgarın küzeydoğudan çarşamba akşam saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km) şeklinde eseceği belirtildi. Açıklamada, “Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir,” denildi. İSTANBUL VE MARMARA’DA KUVVETLİ RÜZGAR İstanbul, Tekirdağ, […]

Meteoroloji, İstanbul için fırtına uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, bugün öğle saatlerinde başlayacak rüzgarın küzeydoğudan çarşamba akşam saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km) şeklinde eseceği belirtildi.

Açıklamada, “Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir,” denildi.

İSTANBUL VE MARMARA’DA KUVVETLİ RÜZGAR

İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli ile Edirne’nin güney kesimlerinde rüzgarın, yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bölgede öğle saatlerinden itibaren rüzgarın yönünün kuzeydoğuya dönerek kuvvetinin artması tahmin ediliyor.

Yarın akşam saatlerine kadar İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli ile Edirne’nin güney kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esecek rüzgar nedeniyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması isteniyor.

Marmara Denizi’nde güney ve güneybatı yönlerinden esen rüzgarın, bugün öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi, yarın akşamdan itibaren ise etkisini kaybetmesi öngörülüyor.