birgün

11° KAPALI

İstanbul Boğazı'nda gemi arızası: Boğaz kapatıldı

İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlenen Panama bandıralı 'Viva Eclipse' isimli gemi sürüklendi. Gemiye müdahale devam ederken Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı.

GÜNCEL 28.09.2022 17:39
İstanbul Boğazı'nda gemi arızası: Boğaz kapatıldı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

İstanbul Tuzla'dan Rusya'ya seyir halinde olan 190 metre boyunda olan, boş vaziyetteki Panama bandıralı 'Viva Eclipse' isimli dökme yük gemisinin dümeni, Üsküdar'da kilitlendi.

Çağrı üzerine olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yönlendirildi.

Boğaz trafiği ise geçici olarak askıya alındı. Kıyıya yakın noktada demir atan gemiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Tuzla’dan Rusya’ya seyir halindeyken Üsküdar önlerinde dümeni kitlenen VIVA ECLIPSE isimli dökme yük gemisi demir atmıştır. 190 metre boyunda ve boş vaziyetteki gemiyi, kılavuz kaptan refakatinde Ahırkapı’ya demirleme çalışmaları devam etmektedir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait kurtarma römorkörleri ve hızlı tahlisiye (can kurtarma) botu ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiş, Boğaz trafiği geçici olarak askıya alınmıştır" denildi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol