birgün

12° PARÇALI BULUTLU

İstanbul'da gök gürültülü sağanak etkili oluyor

İstanbul’da günlerdir beklenen gök gürültülü sağanak, sabahın erken saatlerinden itibaren kent genelinde etkisini göstermeye başladı. Yağışlar özellikle Avrupa Yakası'nda etkili oldu. Esenyurt'ta sürücülerin yollarda ilerlemekte güçlük yaşadığı görüldü. Bazı evleri su bastı, yağmur suları mazgal ve rögar kapaklarından çıktı.

GÜNCEL 25.08.2022 10:06
İstanbul'da gök gürültülü sağanak etkili oluyor Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

İstanbul'da başlayan gök gürültülü sağanak özellikle Avrupa yakasında etkili oluyor.

Avrupa Yakası'nda sabah 09.00 saatlerinde başlayan yağışlar, özellikle Esenyurt, Beyoğlu, Fatih, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Beşiktaş ilçelerinde etkili oluyor.

Yağış nedeniyle yollarda oluşan su birikintileri nedeniyle bazı araç sürücüleri trafikte ilerlemekte güçlük çekiyor. Beşiktaş ve Taksim'de yağmur nedeniyle trafik durma noktasına geldi.

istanbul-da-gok-gurultulu-saganak-etkili-oluyor-1056208-1.

Yağışın ilk dakikalarından itibaren Esenyurt'ta sürücülerin yollarda ilerlemekte güçlük yaşadığı görüldü. Bazı evleri su bastı, yağmur suları mazgal ve rögar kapaklarından çıktı. Evini su basan yurttaşlar kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştı.

Anadolu Yakası'nda ise sadece Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinde hafif yağış etkili oluyor.

istanbul-da-gok-gurultulu-saganak-etkili-oluyor-1056209-1.

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası verilerine göre saat 09.30 itibarıyla kent genelinde trafik yoğunluğu yüzde 54 olarak ölçüldü.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol