birgün

6° AÇIK

GÜNCEL 05.04.2020 22:22

İstanbul’da karantinadan kaçan koronavirüs hastası Rize’de yakalandı

İstanbul’da koronavirüs teşhisi konulan ve evde kendisini karantina altına alınması istenen bir kişi Rize’ye kaçtı. Kaçan hasta Rize’de yakalandı

İstanbul’da karantinadan kaçan koronavirüs hastası Rize’de yakalandı

İstanbul'daki karantinadan kaçıp Rize'nin Fındıklı ilçesine gelen bir koronavirüs hastası, oturduğu binanın karantinaya alınmasına sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre, K.E. isimli şahsa İstanbul'da koronavirüs testi pozitif çıkmasının ardından evinde karantinada kalması istendi.

RİZE'DE YAŞADIĞI BİNA KARANTİNA ALTINA ALINDI

Test sonucu pozitif çıkmasına rağmen evde kalmayarak taksi ile Rize'ye geldiği öğrenilen şahsın İstanbul'da olmadığı anlaşılınca güvenlik ekipleri harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda şahıs Fındıklı ilçesindeki evinde yakalandı.

K.E.'nin Rize'de birçok akrabasıyla da temasa geçtiği öğrenilirken, şahsın temasa geçtiği herkese test yapılacağı ve oturduğu binanın da karantinaya alındığı öğrenildi.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız