birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.11.2020 12:09

İstanbul’da koronavirüslü otobüs şoförü, sefer sırasında yakalandı

Koronavirüs testi pozitif çıkan otobüs şoförü, karantinada olması gerekirken Beşiktaş’ta sefer yaptığı sırada polislere yakalandı. Şoför kendisini görüntüleyen basın mensubuna, “İstersen soyunayım bir de gel öyle çek, sen niye buradasın” diyerek tepki gösterdi.

İstanbul’da koronavirüslü otobüs şoförü, sefer sırasında yakalandı

İstanbul Beşiktaş’ta karantinada olması gereken bir halk otobüsü şoförü, sefer yaparken polislere yakalandı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında Beşiktaş’ta denetim yapan polis bir otobüsü durdurdu. Edinilen bilgiye göre otobüs şoförünün durumunu HES koduna bakarak kontrol eden ekipler, şoförün pozitif olduğunu gördü.

İHA'nın aktardığına göre 41E numaralı otobüs şoförü Eyüp K. karantina sürecinin bittiğini iddia ederken, uygulamada karantina süresinin dolmadığı görüldü. Bunun üzerine ekipler, otobüsteki yolcuları araçtan indirirken sağlık ekiplerine haber verdi.

Karantinada olması gerekirken aracına aldığı yurttaşları tehlikeye atarak dışarı çıkan şoför, kendisini görüntüleyen basın mensubuna da tepki gösterdi. Eyüp K., basın mensubuna, “İstersen soyunayım bir de gel öyle çek, hala daha uzatıyorsun. Sen niye buradasın” dedi.

Ekipler şoförün karantinada olması için evine gönderilmesini sağlarken otobüsün içi de dezenfekte edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol