birgün

3° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.11.2020 12:09

İstanbul’da koronavirüslü otobüs şoförü, sefer sırasında yakalandı

Koronavirüs testi pozitif çıkan otobüs şoförü, karantinada olması gerekirken Beşiktaş’ta sefer yaptığı sırada polislere yakalandı. Şoför kendisini görüntüleyen basın mensubuna, “İstersen soyunayım bir de gel öyle çek, sen niye buradasın” diyerek tepki gösterdi.

İstanbul’da koronavirüslü otobüs şoförü, sefer sırasında yakalandı

İstanbul Beşiktaş’ta karantinada olması gereken bir halk otobüsü şoförü, sefer yaparken polislere yakalandı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında Beşiktaş’ta denetim yapan polis bir otobüsü durdurdu. Edinilen bilgiye göre otobüs şoförünün durumunu HES koduna bakarak kontrol eden ekipler, şoförün pozitif olduğunu gördü.

İHA'nın aktardığına göre 41E numaralı otobüs şoförü Eyüp K. karantina sürecinin bittiğini iddia ederken, uygulamada karantina süresinin dolmadığı görüldü. Bunun üzerine ekipler, otobüsteki yolcuları araçtan indirirken sağlık ekiplerine haber verdi.

Karantinada olması gerekirken aracına aldığı yurttaşları tehlikeye atarak dışarı çıkan şoför, kendisini görüntüleyen basın mensubuna da tepki gösterdi. Eyüp K., basın mensubuna, “İstersen soyunayım bir de gel öyle çek, hala daha uzatıyorsun. Sen niye buradasın” dedi.

Ekipler şoförün karantinada olması için evine gönderilmesini sağlarken otobüsün içi de dezenfekte edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız