birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 24.09.2021 11:02

İstanbul’da sahte ilaç operasyonu: Piyasa değeri 4,5 milyon lira değerinde

Maltepe’de piyasa değeri 4 milyon TL’nin üzerinde olan ve aralarında Covid-19 tedavisinde kullanılan sahte ilaçların olduğu operasyonunda 1 şüpheli yakalandı. Merdiven altı ve sağlıksız koşullarda üretilen ilaç deposuna yapılan operasyon anı ise polis kamerasına yansıdı.

İstanbul’da sahte ilaç operasyonu: Piyasa değeri 4,5 milyon lira değerinde

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, istihbarat üzerine “merdiven altı” ve sağlıksız ortamlarda üretildiği belirlenen, aralarında piyasaya sürmeye hazırladıkları yüklü miktarda Steroid ve Covid-19 tedavisinde kullanılan ilaçlara ilişkin yapılan operasyonda 1 kişi gözaltına alındı. İlaçların piyasa değerinin yaklaşık 4,5 milyon TL olduğu kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri, bir suç örgütünün, yasa dışı olarak ürettiği ilaç ve destek ürünlerini satmaya hazırlandığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Daha önceden belirlenen bir adrese yapılan baskında piyasa değeri yaklaşık 4,5 Milyon TL olan Covid-19 tedavisinde kullanılan 24 adet Remdesivir ilaç, 8 bin 638 adet dolu yağ yakıcı, testesteron hormon takviyesi, ham maddesi Sibutramin olan zayıflatıcı, kilo aldırıcı ve hormon geliştirmeye yarayan tablet ve dolu flacon anabolik steroidler, 83 bin 501 adet boş karton kutu, etiket, bandrol, boş flacon, 1 kilogram Hyaluronik Asit olmak üzere toplam 92 bin 139 adet ürün ile 1 adet tabanca ve 10 adet fişek ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında Maltepe'de bir adrese düzenlenen operasyonda, 1 kişi gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

AA-İHA
Fotoğraf: İHA (Arşiv)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol