birgün

10° PARÇALI BULUTLU

İstanbul'da suya yüzde 25 zam

İBB Meclisi’nde alınan kararla İstanbul’da suya yüzde 25 zam yapıldı. Tarife 1 Aralık itibariyle yürürlüğe girecek.

EKONOMİ 24.11.2022 19:18
İstanbul'da suya yüzde 25 zam
Abone Ol google-news

İstanbul'da suya yüzde 25 zam oranında yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi kasım ayı beşinci oturumu, 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane'deki belediye binasında gerçekleştirildi.

ANKA'nın aktardığına göre, Meclis'te yapılan İSKİ Olağan Genel Kurulunda, İSKİ Genel Müdürlüğünün su ve kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli tarife teklifleri gündeme geldi.

İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, sunumunda yeni yılın su tarifesinde ilk ay için yüzde 45, ikinci 6 ay için yüzde 35 zam önerisinde bulunduklarını açıkladı.

Şafak Başa'nın bütçe sunumunun ardından siyasi parti grupları konuşmalarını yaptı ve ardından oylamaya geçildi.

İSKİ'nin meclis onayına sunduğu zamlı tarife teklifi revize edildi. Tarife Komisyonu Başkanı Hidayet Erdöl oturumda yeni tarifeyi açıkladı. Buna göre, konutlarda 0-15 metreküp arası 1’inci kademe birim fiyatının 11,69 TL'den 14.61 TL'ye, 16-30 metreküp arası 2’nci kademe birim fiyatının 17.56 TL'den 21.95 TL'ye çıkarılması uygun bulundu.

Böylece suya ortalama yüzde 25 zam yapıldı. Yeni tarife oy birliği ile kabul edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol