birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.04.2020 13:12

İstanbul’da toplu taşıma kullanımında %91,7 düşüş yaşandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda İstanbul’da toplu taşıma kullanımının %91,7 oranında düştüğünü belirtti

İstanbul’da toplu taşıma kullanımında %91,7 düşüş yaşandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 5 Nisan Pazar günü, İstanbul’da toplu taşıma kullanımının en düşük seviyede gerçekleştiğini belirtti.

2-8 Mart haftası baz alınarak elde edilen verilerde 5 Nisan Pazar günü söz konusu haftaya göre %91,7 oranında düşüş yaşandığı belirtildi.

Ongun, bu verilerin ortaya çıkmasında ise, ‘İstanbul’da en çok koronavirüs vakasının görülmesi, evde kal çağrılarına daha sık uyulması, 20 yaş altındaki yurttaşlara sokağa çıkma yasağı gelmesi’ gibi önlemlerin etkili olduğunu belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız