birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

İstanbul'da yeni bir 'dinci' vakıf daha kuruldu

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, İstanbul'da "Muavenet İlim ve Kültür Vakfı" adıyla bir vakıf daha kuruldu. Vakfın amacı "her kademeden talebelere eğitim imkânı oluşturmak" olarak açıklandı.

GÜNCEL 25.06.2022 09:06
İstanbul'da yeni bir 'dinci' vakıf daha kuruldu Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan kararıyla, İstanbul'da 'dinci' bir vakıf daha kuruldu.

"Muavenet İlim ve Kültür Vakfı" adıyla kurulan vakfın, 11 vakfedeni bulunuyor. Amacı "İlim, irfan ve fazilet gibi önemli değerlere sahip fertlerin yetişmesi ana gayesi için her kademeden talebelere eğitim imkânı oluşturmak"

ifadeleri ile açıklanan vakfın mal varlığı ise nakit 100 bin TL olarak belirlendi.

Merkezi İstanbul olan vakfın sona ermesi durumunda mal varlığı ve haklarının devri için Hizmet Vakfı’nın belirlenmesi dikkat çekti.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, vakfın kurucu mütevelli heyeti üyeleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk’e 'deccal' diyen Said Nursi’nin öğrencilerinden olduğu belirtilen Abdullah Yeğin, Ahmet Aytimur ve Bayram Yüksel isimleri yer alıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol