birgün

23° AZ BULUTLU

İstanbul'da yıkık-dökük bir ev, 2 bin 250 liraya ilana koyuldu: Bekara da verilmiyor

Yüksek kira fiyatları nedeniyle barınma krizinin yaşandığı İstanbul'da, Eyüpsultan ilçesindeki 80 metrekarelik yıkık-dökük bir evin 2 bin 250 liraya ilana verilmesi dikkat çekti. İlanın açıklama kısmına ise 'bekara verilmiyor' notu düşüldü.

GÜNCEL 17.08.2022 12:21
İstanbul'da yıkık-dökük bir ev, 2 bin 250 liraya ilana koyuldu: Bekara da verilmiyor
Abone Ol google-news

AKP yönetimindeki Türkiye'de konut kiralarındaki yüksek artış barınma krizini her geçen gün daha da derinleştirirken internette yayınlanan bir kiralık ev ilanı, olayın geldiği vahim noktayı gözler önüne serdi.

İstanbul'un birçok semtinde kiralar 5.500 TL olan asgari ücretin üzerinde seyrederken, bazı ev sahipleri ve emlakçılar ise kömürlükten bozma yerleri dahi 'müstakil ev' diye pazarlayarak yüksek fiyatlara kiraya vermeye çalışıyor.

Bunun bir örneği, İstanbul'un Eyüpsultan ilçesi Güzeltepe Mahallesi'nde bulunan bir kiralık ev ilanında görüldü.

Kapı ve pencerelerinin oldukça eski olduğu, içinde ve zemininde herhangi bir düzenlemenin yapılmadığı 80 metrekarelik 2 oda 1 salon yıkık-dökük bir yapı, hepsiemlak.com'da "2 bin 250 lira kira" duyurusuyla ilana koyuldu.

Sobayla ısındığı belirtilen yapının ilan detayında, 'bekara verilmiyor' notu düşülerek 'aile evi' olduğu izlenimi yaratılmaya çalışıldı.

Söz konusu ilanda yer alan evin fotoğrafları şu şekilde:

yikik-dokuk-ev-bekara-verilmiyor-notuyla-2-bin-250-liraya-ilana-koyuldu-1053333-1.yikik-dokuk-ev-bekara-verilmiyor-notuyla-2-bin-250-liraya-ilana-koyuldu-1053334-1.yikik-dokuk-ev-bekara-verilmiyor-notuyla-2-bin-250-liraya-ilana-koyuldu-1053335-1.yikik-dokuk-ev-bekara-verilmiyor-notuyla-2-bin-250-liraya-ilana-koyuldu-1053336-1.

yikik-dokuk-ev-bekara-verilmiyor-notuyla-2-bin-250-liraya-ilana-koyuldu-1053337-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol