birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SAĞLIK 26.02.2020 22:17

'İstanbul Havalimanı'nda hiçbir önlem yok' diyen Şirin Payzın'a Bakan Koca'dan yanıt

Gazeteci Şirin Payzın'ın "İst. Havaalanı’nda Corona salgınına dair hiç bir önlem yok" paylaşımına Bakan Koca yanıt verdi.

'İstanbul Havalimanı'nda hiçbir önlem yok' diyen Şirin Payzın'a Bakan Koca'dan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya'dan döndüğünü ve İstanbul Havalimanı'nda koronovirüse karşı önlem olmadığını söyleyen gazeteci Şirin Payzın'a yanıt verdi.

Koronavirüs vakalarının Çin dışında en çok görüldüğü ülkelerden biri olan İtalya'dan döndüğünü söyleyen gazeteci Şirin Payzın, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, İstanbul Havalimanı'nda salgına dair hiçbir önlem bulunmadığını ifade etti.

"Ne kontrol yapıldı, ne görevliler maskeli" diyen Payzın'ın paylaşımı şöyle:

"İst. Havaalanı’nda Corona salgınına dair hiç bir önlem yok. İtalya’dan geliyorum. Salgında 3. ülke. Ne kontrol yapıldı ne görevliler maskeli. Ekranda saçma sapan konuşanları dinleyip kelle paça yiyoruz bize bişey olmaz mı diyor yönetenler?"

​Bakan Koca Payzın'ın paylaşımına verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

"Şirin Hanım, termal kamera taramasından geçişinizi gösteren görüntüleri izin verirseniz buradan paylaşabilirim. Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız