birgün

13° AÇIK

İstanbul Havalimanı’nda takibe alınan kişinin üstünden 12 milyon liralık kaçak pırlanta çıktı

İstanbul Havaalanı’nda şüphe üstüne üst araması yapılan Hindistan uyruklu yolcu, ceplerinde gizlenmiş halde 12 milyon TL değerinde pırlanta ile yakalandı.

GÜNCEL 24.03.2022 12:30
İstanbul Havalimanı’nda takibe alınan kişinin üstünden 12 milyon liralık kaçak pırlanta çıktı
Abone Ol google-news

Türkiye’ye kaçak pırlanta sokmaya çalışan yabancı uyruklu şüpheli yakalandı.

AA’nın haberine göre polis ekipleri, 26 Şubat’ta Bahreyn’den İstanbul Havalimanı’na gelen Hindistan pasaportlu Sedat Hüseyin Şabandri’yi şüphe üzerine takibe aldı.

Havalimanında durdurularak üst araması yapıldıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Havalimanı Şube Müdürlüğü’ne götürülen Şabandri’nin, pantolonunun ceplerine dikilmiş iki bölmede farklı boy ve karatta değerli taşlar bulundu.

Gözaltına alınan Şabandri, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçundan adliyeye sevk edildi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, ülkesine gönderilmek üzere İstanbul Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

467,09 gram ağırlığındaki pırlantaların piyasa değerinin 12 milyon lira olduğu tahmin ediliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol